גופרית וצורי

דף הבית >> ארכיון >> גופרית וצורי
גופרית וצורי

מאת: דניס פוטר
תרגום: אסף גיל
בימוי: אפרת (שטינלאוף) אפלברג
עיצוב תפאורה: אליאנה אשל
מוסיקה: אפי שושני
תאורה: זיו וולושין
כוראוגרפיה: נירית רכבי


בהשתתפות:
ניר מנקי, עדי נוי, בהט קלצ'י, רן שחף



פטי, בתם של הזוג בייטס נפגעה בתאונת דרכים ואבדה את יכולת התנועה והדיבור. מזה שנתיים החיים בבית משפחת בייטס הפכו לגיהנום.
אל תוך המשפחה נכנס מרטין טיילור, זר מסתורי אשר טוען כי הכיר את פטי מהמכללה לאומנות. כל מה שהוא רוצה זה "להיות עם הבחורה שפעם אהב".
כניסתו משנה את חייהם מן הקצה אל הקצה.



מגיל 17 ומעלה
 

מן הביקורת:
משחק מצוין בסימטה!
...בתרגום מצוין של אסף גיל, עם תפאורה טובה של אליאנה אשל, תאורה מרשימה של זיו וולושין המותאמת היטב למתרחש הביזארי, מוזיקת רקע "מאיימת" של אפי שושני.
שטינלאוף מיתנה את הקולות של פטרישיה... איזנה את נוכחותה, ועיצבה משחק קשה, וירטואוזי, של עדי נוי בתפקיד הכבד הזה.
משחק נוגע ללב בישירותו ובפשטותו האנושית הביאה בהט קלצ'י לתפקיד האם. היא מעצבת היטב את האם סחוטה משנתיים שבהן היא תקועה בבית, מבלי לקבל עזרה שהיא "יקרה מדי", והיא נפלאה כמי שנעורה לחיים כשמרטין מגיע, ונאחזת בהזדמנות שלה לנוח לרגע וחרף זעמו של בעלה.
ניר מנקי .. מצוין בשתי התמונות האחרונות, האחת המרמזת שוב על סוד השמור עמו (בגרסות הסרטים הסוד נחשף וגם מוקדם יחסית), ואחר כך זו שבה הוא מעלה את שאלת המהגרים "הכושים והמוסלמים" שצריך לסלק מאנגליה.
רן שחף כמרטין יוצר דמות מרתקת מרגע כניסתו ועד יציאתו האחרונה מהבמה, והוא מצליח לעורר אמפטיה – כמו זו של האם – בהתנדבותו, ובהתנהלותו כלפי פטרישיה בחברתם של ההורים. שני קטעים מרשימים במיוחד במשחקו, התפילה הדרמטית שהוא נושא יחד עם האם, ואחר כך הנאום ההיטלראי שהוא מציב כמראה עקומה לגזענות האנגלית וזו של האב.
(צבי גורן, אתר הבמה)

"... ברמת המשחק הוציאה שטינלאוף ביצועים חריפים ומשכנעים מכל הצוות, כולל רן שחף הכריזמטי בתפקיד הגבר הזר, בהט קלצ'י המצוינת בתור האמא המדוכאת, ניר מנקי בתור האבא הדורסני ועדי נוי בתפקיד הקשה מכל של הנערה המשותקת.... יש בהצגה משהו מטריד ומסקרן..."
 (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות)


יקום תרבות - יואב איתמר

 

 

מחיר כרטיס:  80 ש"ח
ידידי הסימטה:  60 ש"ח

גימלאים/סטודנטים/הסדרים מיוחדים: 40 ש"ח

 
  להזמנות: 03-6812126 
                    
                     חזרה ללוח הצגות לחץ כאן>

siyur-sipur