החמור והשמנמונת

דף הבית >> ארכיון >> החמור והשמנמונת
החמור והשמנמונת

קומדיה לשני שחקנים וכתף בקר ביין -
מאת
שרון אלכסנדר

(למבוגרים בלבד)


בימוי: יגאל זקס
שחקנים: שרון אלכסנדר וקטיה זימבריס
תפאורה: אבי שכוי
תאורה: יעקב סליב
מוזיקה: אפי שושני
נהול הפקה: נופר ברקול

 

25 שנה שהם ביחד ולבד. השמנמונת מזמינה את החמור לארוחה ערב לכבוד השנה החדשה בניסיון אחרון להציל את חייו ולהוציא אותו מבועת הבידוד שגזר על עצמו. מנגד, החמור מזועזע ממערכות היחסים ההרסניות שלה עם בחורים צעירים שהיא מכירה באינטרנט. במשך ערב שלם הצופים משמשים עדים לדו קרב של השניים, שנלחמים אחד בשני ומתעקשים לא להיכנע לקלישאה של אהבה. החמור חוקר את השמנמונת על הרגליה המיניים בפרוטרוט, מעליב ומשפיל אותה והיא לא נשארת חייבת. אבל הבוטות היא לא פרובוקציה. זאת הצגה על בדידות, על הניכור האורבני ועל אנשים שלא מאמינים באהבה ובכל זאת מנסים לא להיות לבד.

ההצגה מצחיקה וקולחת, הזמן פשוט חולף במהירות. קטיה זימברס מצליחה לייצר דמות אמינה. בהתחלה נדמה שהשמנמונת לא מבריקה במיוחד, ושבגלל זה היא לבד. אבל לאט לאט מבינים שזאת המסכה שהיא בחרה כדי להתמודד עם העולם הקר שבחוץ. להיות "מטומטמת" מעביר לה את הזמן טוב יותר, מפיג את הגלולה המרה של הבדידות. שרון אלכסנדר פשוט מבריק. אלכסנדר מצליח לעבור מהתקפה למגננה במאית השנייה. רגע אחד הוא מתנפל על הפרטנרית שלו, אכזרי וחסר רחמים ושנייה אחר כך הוא פגיע, חשוף, ניצב בלי עור, נתון לחסדיה של השמנמונת. אלכסנדר לא משחק, זה קורה לו בזמן אמת והוא שורף את הבמה עם הנוכחות הממגנטת שלו.
ההצגה לא נכנעת לקלישאות והסוף בהחלט לא מתקתק אלא צורב בבטן.
"החמור והשמנמונת" היא הצגה חכמה, מצחיקה מאוד, חדשנית מבחינת השימוש בשפה שצובטת במקומות הנכונים ואומרת משהו חדש על הבדידות ועל המוות של האהבה.

מן הביקורות:

"הצגה מעולה ואדג'ית. שרון אלכסנדר, אחד השחקנים הנועזים והמרתקים שצמחו כאן" (יסמין לוי - ידיעות אחרונות)

"מושלם – העפתם לי את המוח" (איריס קול - רדיו ללא הפסקה)

"המחזה מהחיים שלנו, מחזיק אותך לאורך כל הדרך, סמול טוק אמיתי מהחיים ביחסים שבינו לבינה" (דיבור ישיר, ערוץ 2)

"הצגה חריפה, מצחיקה (ולפעמים גם עצובה) ונועזת... ...שעה וקצת מהנות ביותר, לא שגרתיות , מעוררות מחשבה, ובעיקר מאוד מיוחדות" (מירון פחמן - אתר גיבור תרבות)

"הצגה לשניים, מצחיקה שנונה וחכמה. מאוד מאוד כייף לראות שני שחקנים, יעני מכובדים, ותיקים,  שמשתטים... "(נדב בושם אתר הבמה)

"דבר כזה עוד לא ראיתם" (יובל מסקין - קול ישראל)

מגזין טיים אאוט (עמ' 218)


מחיר כרטיס: 80 ש"ח
ידידי הסימטה: 60 ש"ח
גימלאים/סטודנטים/הסדרים מיוחדים: 40 ש"ח

 

 
  להזמנות: 03-6812126 
                    
                     חזרה ללוח הצגות לחץ כאן>

siyur-sipur